Kas sotsiaalmeedia on muutunud väsitavaks?

Viimasel ajal olen märganud, et sotsiaalmeedia on muutunud justkui digitaalseks ajalehe esiküljeks, kus domineerivad poliitika, valitsuse kirumine ja geopoliitika. Kui varem heideti nalja selle üle, et ajalehest loeti ainult autoõnnetusi, surmakuulutusi ja muud masendavat, siis tänapäeval tundub, et sotsiaalmeedia on selle rolli lihtsalt üle võtnud.

Kas sa oled kunagi kerinud oma Facebooki või X-i (endise Twitteri) seina ja avastanud, et see on nagu lõputu uudisvoog, kus kõik võitlevad oma tõe eest? Kes kirub valitsust, kes ennustab maailmalõppu ja kes jagab mõnd järjekordset skandaali. See on nagu sisenemine ruumi, kus kõik karjuvad korraga, aga keegi tegelikult ei kuula.

Ja kus on elu lihtsad rõõmud? Kus on need lood, mis paneksid naeratama, meenutused lapsepõlvest, humoorikad seigad, mis juhtuvad igapäevaelus? Kas keegi veel jagab midagi, mis pole täis kibestumist ja viha?

Mõned ütlevad, et see ongi paratamatus – maailm on karm ja sotsiaalmeedia on lihtsalt selle peegel. Aga kas see tähendab, et me peaksime kõik selles masenduses kaasa ujuma? Äkki võiks keegi ka midagi muud jagada – midagi, mis inspireeriks, teeks päeva helgemaks või paneks lihtsalt muigama?

Ma olen hakanud seda teadlikult jälgima. Kui ma midagi postitan, siis küsin endalt: kas see lisab väärtust? Kas see muudab kellegi päeva natukenegi paremaks? Kui vastus on ei, siis ehk pole seda postitust vajagi.

Seega, siin on minu küsimus sulle: millal sa viimati jagasid midagi, mis tõi kellelegi rõõmu? Midagi, mis polnud täis negatiivsust, vaid andis inimestele tunde, et maailmas on ikka ka head ja ilusat?

Äkki on aeg hakata sotsiaalmeediat muutma – üks postitus korraga.




Kommentaarid

Populaarsed postitused

Wall Streeti Intrigantide Mäng: Michael Lewise „Raha iga hinnaga“ süvitsi

Armastuse aastaring: inspireeriv pilguheit armastuse sügavustesse

Usuteekond, mis ei ole alati sirge